PVV stelt vragen over 'misbruik deeltijd-WW'

31 augustus 2010

Donner erkent terugbetaling door ruim 300 bedrijven.

In antwoord op Kamervragen van de PVV heeft minister Donner gezegd dat 306 werkgevers WW-gelden moeten terugbetalen. Deze bedrijven maakten gebruik van de deeltijd-WW.  In principe mochten werknemers na de deeltijd-WW niet worden ontslagen. Doet een werkgever dat binnen drie maanden na de deeltijd-WW toch dan moet hij de WW-gelden terug betalen. Dat stata ook zo in de overeenkomst die bij toepassing van de deeltijd-WW met het UWV werd gesloten.

Volgens Donner is er dus geen sprake van misbruik:
'Het beëindigen van dienstbetrekkingen na toepassing van deeltijd-WW is weliswaar niet beoogd, maar ook niet onrechtmatig. Deeltijd-WW stelt een bedrijf in staat om personeel in dienst te houden waarvoor het tijdelijk onvoldoende werk heeft. De regeling beoogt ontslagen te voorkomen, maar het is een illusie te veronderstellen dat dit in alle gevallen mogelijk is. Marktontwikkelingen kunnen immers een onverwachte wending nemen waardoor ontslag niet valt te voorkomen.'

De oplossing in dat geval is de terugbetalingsplicht op basis van de overeenkomst. In totaal is voor 70.000 werknemers deeltijd-WW toegepast. Daarvan is 90% niet in de WW terechtgekomen, maar heeft hun baan behouden. Van de werknemers die uiteindelijk wel in de WW zijn terechtgekomen (ruim 3.700) blijkt nu dat bij 544 ontslagen de deeltijd-WW moet worden terugbetaald.

Meer weten over de deeltijd-WW van een advocaat arbeidsrecht in Tilburg?

Bron: Brief Donner aan Tweede Kamer 30 augustus 2010